pl de en ru
PRODUCENT SPRZĘGIEŁ I HAMULCÓW STEROWANYCH

Frezowanie CNC

Frezowanie i toczenie to podstawowe rodzaje obróbki mechanicznej metali. Zarówno frezowanie jak i toczenie mają na celu wykonanie określonych operacji za pomocą narzędzi skrawających celem uzyskania określonego efektu np. wykonania rowków wpustowych, otworów, gwintów itp. a w końcowym etapie detalu, wg założonego przez konstruktora rysunku. Oczywiście jest to proces bardzo złożony wymagający zastosowania w zależności od stopnia skomplikowania detalu wieloetapowego procesu technologicznego z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i narzędzi oraz procesów projektowych.

Toczenie jest bardzo często stosowanym rodzajem obróbki mechanicznej podczas którego przedmiot obrabiany się obraca a narzędzie wykonuje ruch prostoliniowo posuwowy dokonując obróbki w określony sposób materiału. Toczyć można zarówno powierzchnie zewnętrzne jak i wewnętrzne o bardzo różnym kształcie w zależności od zastosowanych narzędzi.

Frezowanie to drugi z najczęściej stosowanych rodzajów obróbki mechanicznej. W tym procesie obróbka następuję głównie poprzez ruch obrotowy narzędzia a także ruch posuwowy narzędzia i obrabianego detalu. Taka obróbka przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i narzędzi umożliwia wykonanie bardzo skomplikowanych kształtów detali.

Toczenie odbywa się na tokarkach a frezowanie na frezarkach. Oczywiście współczesne maszyny w większości wypadków mają sterowanie za pomocą programów komputerowych (stąd często stosowany jest termin: CNC). Są one także niezwykle dokładne w obróbce co w połączeniu z bardzo precyzyjnymi narzędziami umożliwia wykonywanie bardzo dokładnych części. Jest także zapewniona duża wydajność i powtarzalność procesu w tym samym jego efektywność ekonomiczna.

Także w zakresie wielkości wykonywanych części występuje duża różnorodność. Wykonywane są bardzo duże części np. obróbka bloków silników do statków jak i bardzo małe, wręcz mikroskopowe detale do różnego rodzaju maszyn precyzyjnych. Niezwykle szerokie możliwości tego rodzaju obróbek powodują, że wykonywane części mają zastosowanie praktycznie we wszystkich rodzajach przemysłu.

Nasza firma stosuje w/w procesy jako podstawowe w swoich technologiach produkcji. Ponieważ produkujemy wyroby i części głównie z metalu więc stosowane przez nas maszyny służą do obróbki tego rodzaju materiału. Posiadany park maszyny prezentujemy na naszej stronie internetowej www.fumo.com.pl w odpowiedniej zakładce. Składają się na niego maszyny najbardziej znanych producentów na świecie: MAZAK, HAAS, DMC Deckel Maho. Są to centra frezarskie pionowe i poziome, centra tokarsko-frezarskie i tokarki. Maszyny te, sterowane numerycznie z wykorzystaniem programów komputerowych do projektowania procesów technologicznych zapewniają bardzo precyzyjną obróbkę zapewniając jakość, powtarzalność i wydajność.

Nasze szczegółowe możliwości w zakresie wymiarów obrabianych detali również są podane na naszej stronie internetowej, ale można powiedzieć, że toczymy detale do Ø 760 i L ≤ 1800 mm. Frezujemy natomiast detale o wymiarach max. L ≤ 1400; S ≤ 1400; H ≤ 1300 mm. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Technologie toczenia i frezowania metali stosujemy przy produkcji naszych wyrobów tj. sprzęgieł i hamulców sterowanych oraz motoreduktorów i reduktorów. Wykonujemy także szeroki asortyment detali z metali w oparciu o dokumentację naszych klientów, które mają zastosowanie w bardzo szerokim zakresie przemysłu budowy maszyn, wydobywczym itp.

Każde zapytanie, które do nas wpłynie zostanie szczegółowo rozpatrzone pod katem możliwości jego realizacji. Wykonujemy detale i części o różnym także dużym stopniu złożoności konstrukcyjnej, wymagającej skomplikowanego i złożonego procesu technologicznego. Jesteśmy w stanie wykonać zarówno zamówienia na pojedyncze, czy niewielkie serie produkcyjne jak i te większe mierzone w tysiącach sztuk.

Firma nasza dysponuje ponadto parkiem maszynowym umożliwiającym wykonywanie innych procesów obróbczych metali jak obróbka cieplna, chemiczna, wykrawanie, szlifowanie itp. Posiadamy także własną narzędziownię, która wykonuje narzędzia i oprzyrządowanie na potrzeby naszej firmy, ale także klientom zewnętrznym.

Końcowy pozytywny efekt naszej produkcji zapewnia także dział jakości dysponujący maszynami pomiarowymi firmy MITITUTOYO oraz ZEISS.

Naszym atutem jest także nasza załoga posiadająca bardzo duże doświadczenie w obszarze obróbki metali tj. toczenie, toczeni CNC metali, frezowanie, frezowanie CNC metali.

Szczegóły do obejrzenia na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Sklep
Aktualności
Galeria Foto
Park Maszyn
Certyfikaty
Archiwum
Oferta Współpracy
PPHU "FUMO-Ostrzeszów" Sp.z o.o.

Ul. Przemysłowa 25,
63-500 Ostrzeszów,
woj. wielkopolskie

e-mail: info@fumo.com.pl

Tel.:
+48 62 731 29 31
+48 62 731 29 38